Witryna ubezpieczeniamarynarzy.pl wykorzystuje pliki typu cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.Akceptuję politykę cookies.
Serwis ubezpieczeniowy Sytuacja ubezpieczeniowa Marynarzu zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

Emerytury dla marynarzy

Większość marynarzy nie zdaje sobie sprawy, że ich sytuacja emerytalna będzie w wielu przypadkach, w niedalekiej przyszłości, wręcz dramatyczna. Taka sytuacja jest spowodowana z reguły tym, że marynarze nie są nigdzie ubezpieczeni jeśli chodzi o ubezpieczenie emerytalne lub korzystają z opcji o najniższej stopie zwrotu. Ubezpieczenie tylko w KRUS albo ZUS nie pozwoli marynarzowi zapewnić ani sobie ani rodzinie godziwej emerytury

Marynarze muszą pamiętać, iż praca w sektorze morskim bardzo często negatywnie wpływa na ich stan zdrowia, co w późniejszym wieku będzie rodziło określone skutki finansowe w postaci zwiększonych wydatków na opiekę medyczną. Niestety marynarz nie zawsze będzie mógł liczyć na pomoc najbliższych, a i jego możliwości zarobkowania związane z zatrudnieniem w sektorze morskim nie będą utrzymywały się na tym samym poziomie wiecznie. Odkładając nawet niewielkie kwoty miesięcznie, w wieku 30 lat, do czasu przejścia na emeryturę marynarz jest wstanie zgromadzić bardzo znaczące kwoty, które zapewnią mu i jego rodzinie komfort finansowy na starość.

Zabezpieczając swoją emeryturę z Mariners Insurances, po zakończeniu swojej aktywności zawodowej na morzu marynarz będzie otrzymywał pieniądze, które pomogą mu utrzymać dochody na poziomie umożliwiającym godziwe życie na emeryturze marynarskiej. Rozsądne oszczędzanie to płacenie wynagrodzenia samemu sobie tylko z odroczonym terminem płatności.

Warto pamiętać, że im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym więcej odłożysz – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wszelkie przekazywane Nam informacje objęte są klauzulą poufności.